O NAS

O NAS

Jesteśmy na rynku od ponad 20 lat. Bliska odległość z Wrocławia do Niemiec ułatwia również kontakty z niemieckimi klientami. Wszystkie tłumaczenia dokumentów wykonywane są tylko przez nas, nie zlecamy ich dalej osobom trzecim. Nasi klienci maja zawsze bezpośredni kontakt z nami. W wyjątkowych sytuacjach odbieramy telefony nawet w weekendy.


 

5S7A1387

Monika Kula

tłumacz przysięgły języka niemieckiego (TP/4229/05)

monika@kulaniemiecki.pl

 

Jestem absolwentką 5-letnich studiów filologii germańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim i tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego z ponad 20-letnim doświadczeniem. Naukę języka doskonaliłam dodatkowo na studiach w Niemczech w Gesamthochschule Essen, gdzie zaczęła się już moja pierwsza przygoda z tłumaczeniami w biznesie. Egzamin tłumacza przysięgłego zdałam zaraz po ukończeniu studiów magisterskich w 1996 r. i w tym samym czasie założyłam Biuro Tłumaczeń, najpierw w rodzinnym Krotoszynie a w 2000 r. we Wrocławiu.

Jako tłumacz przysięgły oraz koordynator pomagałam wielu spółkom niemieckim przy ich zakładaniu w Polsce. Towarzyszyłam im później w trakcie ich rozwoju na rynku polskim,   wykonywałam nie tylko różne tłumaczenia ustne i pisemne w zakresie ekonomii, marketingu, finansów oraz prawa, lecz również uczestniczyłam w ich strategiach handlowych. Moja obecność jako tłumacz na międzynarodowych targach w Niemczech i Polsce pozwoliła mi zdobyć doświadczenie w rożnych dziedzinach i branżach.

Kilka lat temu rozpoczęłam naukę języka szwedzkiego i w 2015 r. zdałam egzamin państwowy ostatniego stopnia SWEDEX na Uniwersytecie w Sztokholmie.

Dzięki temu, że mój charakter pracy jest międzynarodowy cechuje mnie znajomość rynków  oraz mentalności skandynawskiej i niemieckiej. Dużym atutem dla mnie, jest fakt, że mieszkając za granicą doskonaliłam moje lingwistyczne umiejętności. Bogactwo językowe, wyczucie stylu oraz znajomość kultury Niemiec, czy Szwecji trudno zdobyć ucząc się języka wyłącznie w Polsce.

Tłumacząc przykładam dużą wagę do precyzji moich przekładów. Wyznaję zasadę, że dobra i klarowna komunikacja międzyludzka to fundament do solidnej współpracy.

 

Barbara Kula

tłumacz języka niemieckiego

barbara@kulaniemiecki.pl

 

Po ukończeniu Nauczycielskiego Kolegium Językowego w Legnicy studiowałam na Wydziale Filologii Germańskiej na Uniwersytecie we Wrocławiu. Tytuł magistra uzyskałam w roku 2004.

Już w trakcie studiów pracowałam w firmie produkcyjnej w Niemczech, gdzie miałam możliwość stałego kontaktu z językiem. Kolejna praca we Wrocławiu w spółce z kapitałem niemieckim umożliwiła mi zdobycie doświadczenia w zakresie marketingu, jak i budowania kontaktów handlowych z klientami. Dużą zaletą było używanie języka niemieckiego na co dzień w pracy w kontaktach z siedzibą firmy w Niemczech.

Od ponad 15 -lat dołączyłam do rodzinnej firmy Biuro Tłumaczeń s.c. i zajmuję się tłumaczeniami dla firm, instytucji i klientów prywatnych. Przede wszystkim wykonuję tłumaczenia pisemne w zakresie takich terminologii, jak: medyczna, prawna, szkolna, handlowa oraz techniczna. W tłumaczeniach specjalistycznych konsultuję się z fachowcami z danej branży, aby przekład był precyzyjny.

W moim zawodzie cechuje mnie sumienność, dokładność i szacunek do partnerów biznesowych.

Udzielam także korepetycji z języka niemieckiego dla dzieci w wieku szkolnym.  Jako korepetytor wykazuję cierpliwość, spokój, zaangażowanie w nauczaniu dzieci.

5S7A1444